تبلیغات
Ž - سفر بدون روادید به عراق ممنوع!

سفر بدون روادید به عراق ممنوع!

تاریخ:شنبه 15 آبان 1395-01:10 ب.ظ


ب
چگونگی صدور ویزای مانفیستی (گروهی) و تسهیل در ارائه خدمات گذرنامه‌ای در مرز زرباطیه عراق و افزایش سطح تعاملات و همکاری‌های ۲ مرز مهران و زرباطیه نیز در این سفر با حضور مسئولان ۲ کشور مورد رسیدگی قرار گرفت.

مرز مهران مهم‌ترین گذرگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق است

مجید آقابابایی، مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور در این دیدار گفت: مرز مهران مهم‌ترین گذرگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق است و مقامات ۲ کشور برای هماهنگی بیشتر در خصوص تردد زائران در ایام اربعین به‌صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان این‌که «از زمان حضور راجح صابر عبود الموسوی به‌عنوان سفیر جدید عراق در ایران سطح، همکاری‌های طرفین افزایش‌یافته است»، به بازدید خود از مرز زرباطیه عراق اشاره کرد و افزود: وضعیت کنترل و تأمین زیرساخت‌ها در این مرز نسبت به سال قبل بهتر شده است.

وی مهم‌ترین درخواست مقامات عراقی را جلوگیری از ورود بدون ویزای افراد به مرز اعلام کرد و گفت: به‌منظور کنترل بیشتر اتباع بیگانه امسال از مرز شلمچه به عراق تردد دارند.

مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور یکی از مسائل و مشکلات موجود را در بحث صدور روادید انفرادی و گروهی اعلام کرد و یادآور شد: پلیس ایران آمادگی کامل دارد با همکاری طرف عراقی برای رفع این مشکل اقدام کند البته این مسئله در سال جاری حل نشد ولی امیدواریم در آینده برطرف شود.

تاکید بر حضور زائران در استحکام روابط کشورهای ایران و عراق

راجح صابر عبود الموسوی، سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران در این دیدار، همایش بزرگ اربعین و حضور میلیونی زائران را موجب استحکام روابط ۲ کشور دانست و گفت: با هماهنگی مسئولان دو طرف مشکلات سال‌های گذشته در مرزهای مهران و زرباطیه برطرف شده است.

وی اظهار کرد: همه ما بسیار خوش‌وقت هستیم که زیارت عتبات عالیات و حضور زائران در اربعین موجب استحکام روابط کشورهای ایران و عراق در سال‌های اخیر است.

وی با اشاره به بازدید خود از پایانه مرزی مهران افزود: راهکارهایی برای برطرف شدن مشکلات عمده سال گذشته زائران در این مرز از سوی مقامات ایرانی اندیشیده شده که حاصل نشست‌ها و همکاری مسئولان دو کشور است.

سفیر عراق در ایران تأکید کرد: یکی از مشکلات عمده سال‌های قبل تردد کامیون‌های حامل مواد غذایی برای زائران با توجه به ترافیک بود که رساندن این مواد به موکب‌ها جهت پذیرایی زائران را با مشکل مواجه می‌کرد.

وی یادآور شد: در هیچ نقطه‌ای از دنیا این میزان زائر متردد میان ۲ کشور وجود ندارد که این مسئله میزان عمق و علاقه مردم دو کشور را نشان می‌دهد سال گذشته ورود بدون ویزای برخی از زائران خارجی (اتباع افغان) مشکلاتی ایجاد کرد اما امسال با تدابیری که با تعامل و همکاری مقامات ایرانی اتخاذشده اجازه تکرار چنین اتفاقی را نمی‌دهیم.

وی درباره فعال شدن کنسولگری موقت این کشور در مهران نیز گفت: امسال کنسولگری موقت در ایلام ایجادشده ولی در صورت نیاز دفتری نیز در ایام منتهی به اربعین در مهران دایر خواهیم کرد.

عبود الموسوی از فراهم شدن بستر برای خدمات مناسب به زائران در پایانه مرزی مهران ابراز رضایت کرد و افزود: امیدواریم امسال بدون هیچ مشکل مردم در ایام منتهی به اربعین برای زیارت و شرکت در آیین‌های ویژه این روز به عراق سفر کنند.

سفر بدون روادید به عراق ممنوع!

حسین کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در این دیدار از اهتمام جدی و اتخاذ تدابیر ویژه برای رعایت قانون و ممانعت از سفر بدون روادید زائران به عراق در مرز مهران خبر داد.

وی با بیان این‌که «امیدواریم این نشست موجب رفع مشکلات به‌ویژه درزمینهٔ تجمیع ویزاهای مانیفستی شود»، اظهار کرد: در روزهایی پیک تردد، صدها و هزاران نفر در پشت گیت‌ها تجمع می‌کنند که به‌منظور جلوگیری از بروز این مشکلات امسال تدابیری اندیشیده شده است.

وی از آمادگی مسئولان استان ایلام برای راه‌اندازی کنسولگری دائمی عراق در ایلام خبر داد و گفت: ایجاد این کنسولگری موجب تسهیل در تردد زائران و تجار با توجه به انبوه صادرات کالاهای غیرنفتی از مرز مهران در طول سال می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای استقرار یک نماینده دولت عراق و یک نماینده فرمانداری مهران در این مرز در ایام اربعین تأکید کرد: این افراد در صورت بروز مشکل احتمالی می‌توانند به نیابت از مسئولان ۲ کشور به آن رسیدگی کنندلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط


۲ ساعت قبل … سفر بدون روادید به عراق ممنوع! اربعین. معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور در پایانه مرزی مهران در …52 دقیقه قبل … سفر بدون روادید به عراق ممنوع! معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور در پایانه مرزی مهران در خصوص …2 ساعت قبل … سفر بدون روادید به عراق ممنوع! معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و مدیرکل امور مرز و پدافند غیرعامل وزارت کشور در پایانه مرزی مهران در خصوص …2 ا کتبر 2016 … معاون کنسولی وزیر امورخارجه با تأکید بر اینکه اگر سال گذشته عدهای بدون ویزا سفر کردند، امسال با توجه به تمهیدات انجام شده حتی یک نفر هم بدون …سفر بدون روادید به عراق ممنوع! زمان دریافت خبر : شنبه 15 آبان 1395 ساعت 9:27. سفر بدون روادید به عراق ممنوع! معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و مدیرکل امور مرز …نیمه نخست دیدار ردهبندی جام جهانی فوتسال 2016 در حالی با تساوی بدون گل تمام شد که دروازبانهای 2 تیم نمایش خیرهکنندهای داشتند. به گزارش خبرنگار گروه ورزش …سفر بدون روادید به عراق ممنوع! – ایسنا | خبرپو. … شاه ماهی نقل و انتقالات به پرسپولیس نزدیک شد/ در اردوی تیم ملی خبرهایی در راه است · اقدام شرم آور سرباز معلم با …گُذَرنامهٔ ایرانی یا پاسپورت ایران برای شهروندان ایران جهت سفر به خارج صادر میشود. … کره جنوبی و دیگر کشورها از ایرانیان، بدون روادید استقبال و پذیرایی میکردند.سفر بدون ویزا میان دانمارک و سوئد پس از ۶۵ سال پیاپی لغو شد … ایران و 5 کشور حاشیه خلیج فارس ممنوع شده که به تازگی مدیرکل فرودگاه آبادان اعلام کرده … بدون ویزا از مرز پیشبینی شده اما اگر زائران بدون ویزا به عراق سفر کنند 6 ماه زندانی خواهند شد.9 ا کتبر 2016 … معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت:براساس هماهنگی های انجام شده و همچنین تاکید مسئولان عراقی، سفر زائران بدون گذرنامه و ویزای معتبر به …

نوشته سفر بدون روادید به عراق ممنوع! اولین بار در مفیدستان پدیدار شد.
منبع :سفر بدون روادید به عراق ممنوع!
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d8%b9%d8%b1%d8%a7%d9%82-%d9%85%d9%85%d9%86%d9%88%d8%b9/کلمات مرتبط :
سفر بدون روادید به عراق ممنوع!,
سفر بدون روادید به عراق ممنوع! - ایسنا,
سفر بدون روادید به عراق ممنوع! - پارسینه,
سفر بدون روادید به عراق ممنوع - باشگاه خبرنگاران جوان,
سفر به عراق بدون ویزا ممنوع! - همشهری,
سفر بدون روادید به عراق ممنوع! | معاون سیاسی امنیتی استانداری - قطره,
گذرنامه ایرانی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد,
سفر به کربلا بدون ویزا ممنوع - شرکت شمسا,
سفر بدون روادید به عراق ممنوع - تفسیر نیوز,
خبرگزاری میراث فرهنگی - ویزا,داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر